Світлицю Гуцульщини відкрили на Франківщині (ФОТО)

Автор: Борис Марія

24 Лип, 2017 07:31

Поділитись публікацією
Світлицю Гуцульщини відкрили на Франківщині (ФОТО)

 20 липня у Надвірній відбулось урочисте відкриття світлиці-музею Гуцульщини.

Ідея створення цього музею належить Надвірнянському товариству «Гуцульщина», яка зародилась ще в 1999 році, коли було створено товариство. Проте втілити її в життя вдалось тільки через 18 років. В музеї-світлиці представлені стародавні ужитності, тематичний матеріал та фотографії, які відображають побут гуцулів, а також історію товариства «Гуцульщина», інформує Надвірнянська міська рада.

На урочисте відкриття світлиці завітали представники районної та місцевої влад, духовенства, всеукраїнського, обласного та районного товариства «Гуцульщина», громадських організацій та засобів масової інформації. Честь перерізати святкову стрічку випала голові Надвірнянської РДА Олександру Кенізу, голові Надвірнянської районної ради Івану Гурмаку та міському голові м.Надвірна Зіновію Андрійовичу.  Отець Іван Гедзик та отець Михайло Мільчаковський провели спільну молитві та освяту приміщення. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам’ять колишніх членів товариства та всіх загиблих Героїв в російсько-українській війні.

Голова Надвірнянського товариства «Гуцульщина» Роман Гурмак висловив щирі слова подяки всім причетним до відкриття музею. Міський голова Зіновій Андрійовича зазначив, що відкриття такого музею та й діяльність товариства «Гуцульщина» в цілому мають важливе значення для розвитку нашої культури, адже спрямована , в першу чергу, на її популяризацію та відродження давніх звичаїв та традицій нашого гуцульського краю. Побажав, щоб ця світлиця завжди була наповнена щирістю, добром, миром та злагодою.

Любов Орел та запрошені гості на відкриття ділились своїми спогадами про діяльність товариства «Гуцульщина», про гуцульські фестивалі, які двічі успішно пройшли на теренах нашого міста. Солісти фольклорно-етнографічного колективу «Шовкова косиця» співали авторські пісні Сергія Орла, який теж належав до товариства «Гуцульщина», і зробив значний внесок у розвиток культури і мистецтва не тільки нашого краю, а й цілої України.