“Суспільство повинно оберігати жінку, яка годує грудьми”. В області стартував Тиждень підтримки грудного вигодовування

Автор: Людмила Баран

01 Сер, 2016 13:11

Поділитись публікацією
“Суспільство повинно оберігати жінку, яка годує грудьми”. В області стартував Тиждень підтримки грудного вигодовування

Грудне годування робить дітей у майбутньому не лише здоровішими, але й розумнішими, більш комунікабельними та менш агресивними. 

Читайте також: Ранні пташки: як у Франківську рятують немовлят до кілограма (ФОТО, ВІДЕО)

Про це розповіли івано-франківські медики на прес-конференції 1 серпня в Обласній дитячій клінічній лікарні.

В Івано-Франківську та області, як і по всьому світу, стартував Тиждень підтримки грудного вигодовування. Він проходить щорічно з 1 по 7 серпня під егідою ВООЗ для популяризації годування дітей грудьми. Цьогорічний дивіз тижня – “Грудне вигодовування – ключ до сталого розвитку”.

 “Грудне молоко – це не тільки їжа, але й любов, позитивні емоції  та захист”, – сказала Людмила Тачинська, головний неонатолог Департаменту охорони здоров’я ОДА

Вона розповіла, що годуючи дітей грудьми можна попередити багато різних захворювань, наприклад, цукровий діабет,  ожиріння.

Оксана Манюх, завідувачка моніторингового центру ОДКЛ наголосила, що грудне годування має пропагуватися у суспільстві.

“Суспільство повинно оберігати жінку, яка годує грудьми. Повинні створюватися умови для неї. Мають бути місця для годування дітей там, де є великі скупчення людей: у магазині, на вокзалі, у супермаркеті. Всюди має бути місце, де жінка може підійти, зручно сісти і погудувати дитину груддю.”, – сказала Оксана Манюх.

На її думку, у суспільстві має виховуваватися прихильність до жінки.

“Той, хто сьогодні з осудом дивиться на жінку, яка годує грудьми, має від навколишніх людей отримати осуд. Тому що він осуджує жінку, яка робить дуже правильний вибір на користь своєї дитини і суспільства”, – наголосила Оксана Манюх.

преска грудне

Медики звернули увагу, що  у медіа зараз активно рекламують штучні суміші для заміни грудного молока. Маркетинговими засобами доносять, що вони є його копією, але це не так. До шестимісячного віку дитина повинна годуватися виклюяно грудним молоком.

 “Ні одна суміш не повторить грудного молока, воно є унікальним, – додала Людмила Тачинська. – Навіть якщо за білками, жирами, вуглеводами, вмістом вітамінів і повторить, то не забезпечить дитині захист. Захист від захворювань – це найунікальніша річ, яку може дати грудне молоко. Так само важливим є контакт матері і дитини”.

Керівник  Обласної дитячої лікарні Радислав Котурбаш розповів, що за останні чотирнадцять років кількість дітей, яких не годують грудьми до трьох місцяві, в області зменшилася на половину – від 56% до  28%. Удвічі зросла кількість дітей, яких годують грудьми до шести місяців. За його словами, Івано-Франківщина має найкращі показники з грудного годування  в Україні – тут на 7%  більше дітей, ніж в середньому по країні, приклали до грудей.

Котурбаш розповів, що зараз все частіше молоді тати приходять на консультації разом із дружинами. Чоловіки  більше цікавляться питаннями грудного вигодовування. Медик наголосив, що батько має створювати вдома такий психологічний клімат, щоб жінка не хвилювалася під час годування дитини.

 “Він має психологічний стан утримувати в сім’ї і вдома на такому рівні, щоб не турбувати дружину, допомагати і просто дбати у цей момент”, – сказав Котурбаш.