Сучасний реабілітаційний центр відкрили у Франківську (ФОТО)

Автор: Дубінець Вікторія

19 Чер, 2017 21:08

Поділитись публікацією
Сучасний реабілітаційний центр відкрили у Франківську (ФОТО)

Днями в Івано-Франківську відкрився реабілітаційний центр David Інституту вертебрології та реабілітації, який є вже п’ятим таким закладом в Україні.

У рамках запуску нової спеціальності «фізична терапія, ерготерапія» Івано-Франківський національний медичний університет налагоджує співпрацю з цією мережею медичних центрів, пише прес-служба ІФНМУ.

Івано-франківський центр обладнаний афінськими тренажерами «Давид», які перевірені роками і працюють у Києві та Львові. В Інституті вертебрології та реабілітації дотримуються принципу комплексного лікування. Спочатку фахівці центру різними безопераційними методиками знімають загострення в пацієнтів. Після зняття загострення людину скеровують до реабілітаційного центру David. Реабілітологи перебувають у постійному контакті з лікарем, який веде конкретного пацієнта.

«Наша головна ідея полягає в тому, що треба зміцнювати м’язи, які підтримують хребет, — говорить директорка мережі медичних центрів «Інститут вертобрології та реабілітації» Тетяна Бабич. — Здорова людина може зміцнювати м’язи де завгодно і як завгодно. А якщо вже людина має певні проблеми, то ми можемо робити це безпечно. Маємо масу різних інструментів, щоб працювати над м’язами безпечно».

«Хребет — це основа здоров’я людини, і підтримання його в нормальному стані — це головне завдання людини, яка планує дбати про своє здоров’я, — говорить голова правління ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Олександр Бубен, який тривалий час користується послугами Інституту вертебрології та реабілітації. — Ми можемо лікувати спину, коригувати хребці, але потрібно ще працювати з м’язами, які підтримують наш хребет. І тому дуже важливими вправи є для м’язів, які потребують зміцнення. Ось ці тренажери якраз і слугують для роботи над групами м’язів, які потребують додаткового розвитку. Зі свого досвіду скажу, що вже після 10-12 сеансу роботи на цих тренажерах я відчув, що в мене зникло відчуття, коли після фізичного навантаження в спині щось болить чи «тягне». М’язи прийшли в нормальний тонус».

«Сьогодні в нашому університеті відкривається нова спеціальність «фізична терапія, ерготерапія», — розповідає перша проректорка ІФНМУ, професорка Ганна Ерстенюк. — Дуже важливо, щоб наші студенти, майбутні реабілітологи, мали змогу бувати і навчатися в івано-франківському центрі реабілітації, або ж у Києві, бачити нові методики і рухатися вперед. Сподіваємося, в майбутньому фахівці центру долучатимуться до викладання в університеті, що дозволить зробити навчальний процес ще ефективнішим».