Стало відомо, хто заробляє в Україні найменше

Автор: Застава Максим

24 Jan, 2018 13:26

Поділитись публікацією
Стало відомо, хто заробляє в Україні найменше

В.о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко заявив, що найнижчі зарплати в Україні у медсестер, лікарів та у вихователів.

Читайте також: Іванофранківець виробляє унікальні рухомі скульптури (ВІДЕО)

Про це він повідомив на прес-конференції в середу, передає “Інтерфакс-Україна”.

“На сьогодні найнижча зарплата у медсестер, лікарів, вихователів – це близько 3 тисяч 700 гривень, за даними Держстату”, – сказав Ярошенко.

За його словами, найвища зарплата – в Києві –  середня 11 тисяч 643 гривні, потім йдуть Київська, Дніпропетровська, Запорізька та Полтавська області – в середньому 7 тисяч 400 гривень.

Ярошенко зазначив, що за минулий рік, після Одеської та Миколаївської області, до 6 тисяч 700 гривень середня заробітна плата зросла і в Закарпатській області.

“Рівень зарплати в Закарпатській області почав зростати через бажання роботодавців утримати кваліфікованих співробітників”, – сказав він, пояснивши, що оскільки регіон межує з Євросоюзом, “є великі міграційні процеси і відтік робочої сили”.

Ярошенко додав, що великою проблемою трудової міграції є низький рівень зарплати у багатьох сферах.

Керівник держслужби розповів, що через безвіз, є загроза того, що люди виїжджатимуть і шукатимуть гідну зарплату за кордоном.

Він додав, що на сьогодні близько половини безробітних українців мають вищу освіту.

“На обліку в службі на сьогодні близько 45% українців мають вищу освіту, у великих містах, таких як Київ, Харків, Запоріжжя, цей показник вище 80%. У Харкові 87% безробітних на обліку – з вищою освітою”, – сказав Ярошенко.

“Це свідчить про те, що у нас більшість вакансій для профпрацівників, а у тих, хто шукає роботу – вища освіта, і цей дисбаланс не дає можливості для швидкого працевлаштування”, – розповів він.

На його думку, така ситуація склалася через те, що в Україні близько 80% випускників шкіл йдуть вчитися до вишів і лише 20% отримують профосвіту, тоді як у Європі 70% отримують кваліфікацію “працівника з інструментом” і 30% – вищу освіту.

Теги: