Шведські та українські фахівці похвалили застосування електронного врядування у Франківську

Автор: Борис Марія

14 Кві, 2016 10:40

Поділитись публікацією
Шведські та українські фахівці похвалили застосування електронного врядування у Франківську

14 квітня у Івано-Франківську розпочався семінар “Електронне врядування як інструмент утвердження верховенства права у місцевому самоврядуванні” в рамках проекту “Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні”, який реалізується Академією Фольке Бернадотта.  Він триватиме два дні.

Читайте також: Законопроєкт про посилення мобілізації: як голосували прикарпатські нардепи

Учасники семінару – представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства економіки та торгівлі України, комітету ВР з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Державного агентства з питань електронного урядування, експерти та інших державних органів влади, представники міст-партнерів проекту.

Метою заходу є роз’яснення та обговорення переваг системи електронного врядування, яка сприяє прозорості, ефективності та відкритості органів місцевого самоврядування, представлення успішного досвіду надання в дистанційному режимі комплексу послуг для користувачів; обговорення проблемних питань і перспектив розвитку цієї сфери.

Керівник проекту Шейн Квінн зауважив, що Івано-Франківськ є інноватором у цій сфері.

“Електронне врядування – це швидкий, ефективний спосіб орієнтації на потреби людей. Його запроваджують не тільки у сфері надання адміністративних послуг, а й в інших галузях. Франківськ – це саме те місто, де треба проводити такий семінар. Електронне врядування впливає на якість стосунків між владою та громадою”, – прокоментував він.

На його думку, тут є й певні ризики – йдеться про володіння персональними даними, доступність мови нормативних актів тощо.

Координатор проекту в Україні Юлія Седик зазначила, що в електронному врядуванні важливо застосовувати принципи прозорості, відкритості, верховенство права тощо. Учасниками проекту є 12 міст, їхня кількість зростає. Такі зустрічі проводяться для того, щоб ділитися кращими практиками у сфері електронного врядування.

Секретар міської ради Оксана Савчук подякувала численним присутнім за участь у потрібному та актуальному заході. На її думку, Івано-Франківськ є одним із лідерів в Україні у сфері запровадження електронного врядування. Мешканці можуть отримати більше десятка адмінпослуг в онлайні. Також позитивним є відкриття ЦНАПів у мікрорайонах міста, застосування електронної черги у дитячих садочках, в комунальних підприємствах. Електронну систему обслуговування хочуть запровадити також у медичних закладах міста.

“Міська влада на цьому зупинятися не збирається, адже меж удосконаленню немає”, – додала вона.

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Франківську анонсували відкриття ЦНАПів у мікрорайонах

Найкращий ЦНАП України у Івано-Франківську (ІНФОГРАФІКА)

На Прикарпатті співпрацювати владі із громадою допомагають двадцять ЦНАПів