Про місто майбутнього говорять у Франківську (ФОТО)

Автор: Турій Роман

24 Лис, 2017 12:23

Поділитись публікацією
Про місто майбутнього говорять у Франківську (ФОТО)

Впродовж двох днів, 24-25 листопада, на заводі «Промприлад» відбувається форум «Місто 3.0: принципи перезавантаження».

Читайте також: Франківський драмтеатр "зіграв весілля" з «Промприлад. Реновація» (ФОТО)

У рамках дев’яти дискусійних панелей в Івано-Франківську разом із експертним середовищем, представниками дипломатичних установ, бізнесу, міських адміністрацій та громадських організацій спробують знайти відповіді на нові виклики для розвитку міст та сформувати принципи спільної дії для перезавантаження та трансформації міст.

Форум другий рік поспіль організовує платформа “Тепле місто”. Її керівник Юрій Филюк розповідає, що цьогорічна тема – це певна спроба переосмислити, яке має бути місто майбутнього.

“Ідея полягає у тому, щоб зібрати людей з різних сфер, аби зрозуміти, які тенденції, течії є наразі, як має відбуватися взаємодія суспільства, бізнесу і влади. Чи у нашому випадку має все розвиватися звично: інфраструктура, культура, нова форма, чи можемо перестрибнути якісь етапи.

Ми хочемо спробувати віднайти свою унікальну форму і запропонувати щось, що нам підійде”, – каже Филюк.

Приїхали до Франківська учасники з різних міст України. Голова ради конкурентоспроможності міста Львова Тарас Юринц розповідає, що для успішного розвитку міст не вистачає активних громадян.

“Люди сидять і кажуть, що щось не так. Але ніхто за нас того не зробить, ми маємо активізуватися й за деякий час побачимо зміни у містах. Тоді громада сама будує своє майбутнє, допомагає владі будувати те місто, в якому хочеться жити. Зрозуміло, що ми платимо податки, і бюрократична машина має ці всі справи врегульовувати. Але не завжди так є. Потрібно повертати відчуття співвласності”, – каже Юринс.

Основні висновки, які зроблять під час форуму, опублікують для загального доступу, передає “Галка”.

“Зібралися люди активні, які вже щось роблять у певній сфері. І періодична зустріч і рефлексія між цими людьми є сама собою знакова”, – підсумовує Филюк.