Пошта чи банківська картка: у Франківську літніх людей запитали, як їм зручніше отримувати пенсію

Автор: Борис Марія

18 Лис, 2016 13:05

Поділитись публікацією
Пошта чи банківська картка: у Франківську літніх людей запитали, як їм зручніше отримувати пенсію

У Івано-Франківську студенти-соціологи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника опитали людей літнього віку, щоб посприяти покращенню системи виплати пенсій.

Читайте також: Більшість франківців хочуть бачити Марцінківа наступним мером Франківська

Результати дослідження презентували 18 листопада викладачі кафедри філософії, соціології та релігієзнавства та голова соцслужби “САМ-ІФ”.

Викладач Максим Дойсик повідомив, що опитували людей 4-курсники під час практики, яка сприяє закріпленню здобутих знань.

“Надіюсь, що вони своєю працею принесуть користь суспільству. Соціологія – це важливо, щоб приймати правильні та виважені рішення. Відомо, що дослідження проблеми – це перший урок до її вирішення”, – сказав він.

Викладачка Ірина Кучера зауважила, що країна потребує фахівців, які будуть суспільним дзеркалом. Вона знає, що результати замовних соцдоліджень, які покликані підняти рейтинг певного політика, викликають недовіру до соціологів. Але ця професія є надзвичайно потрібною.

Вона зазначила, що цього разу студенти-соціологи за 17-22 жовтня в мікрорайонах міста опитали 208 іванофранківців. Спілкувалися із жінками віком 55+ та чоловіками віком 60+. Похибка становить +-3,5%.

Студенти запитували людей про варіанти отримання пенсій. 22,8% отримують у поштовому відділенні, 20,2% – вдома, через працівника пошти, 56,6% – через банківську картку. Йти по гроші до пошти приваблює пенсіонерів через можливість отримати одразу всі кошти (29%) , це просто та зрозуміло (35,5%). У черзі можна поспілкуватися з іншими (4,5%), а у 31% опитаних – це звичка.

Майже 80% людей не готові пошту проміняти на банківську картку. Для цих пенсіонерів складно та незрозуміло нею розраховуватися. Майже 35% недовіряють банківській системі, ще частина опитаних розрахунки вважає непрозорими. З тих людей, які все ж хочуть отримувати пенсію на банківську картку кажуть, що це допоможе уникнути черг та є зручним.

Також людей запитали, про які переваги отримання пенсії через банк вони знають. 37,% опитаних знають про отримання інформативних смс-повідомлень, 34% – про можливість отримувати чи надсилати кошти родичам з-за кордон, 24,3% – безпеку зберігання коштів, 20,4% – автоматичний платіж за компослуги щомісяця тощо.

“Літні люди живуть минулим, звикли недовіряти, на відміну від молоді”, – прокоментувала Кучера.

На заході була присутня працівниця банку. На її думку, такі дані потрібні, щоб знати, якою інформацією треба донести до клієнта та чим допомогти.

Пані Ірина завершила презентацію словами: “Завданням соцдослідження є не виявлення проблеми, а розробка рекомендацій для її вирішення” та висловила сподівання, що студенти-соціологи принесуть користь суспільству.

Теги: