Планета Земля є найгарячішою за 115000 років

Автор: Єва Жасминова

05 Жов, 2016 17:00

Поділитись публікацією
Планета Земля є найгарячішою за 115000 років

Глобальне потепління призводить до того, що температура піднімається до рівня, який останній раз спостерігали під час міжльодовикової ери, коли рівень моря був на 6-9 метрів вищим, ніж сьогодні.

Глобальна температура підвищилася до рівня, якого не бачили протягом 115000 років, що вимагає приборкання технічних досягнень, які будуть коштувати прийдешнім поколінням сотні трильйонів доларів.

Новий документ, оприлюднений Джеймсом Хансеном, колишнім старшим кліматологом НАСА, а також 11 іншими експертами, свідчить про те, що у 2016 році температура, ймовірно, буде на 1.25C вища доіндустріального періоду, пише ZIK.

Такий показник потепління на Землі в останній раз був в Еемський період, межльодовикову еру, що закінчилася 115000 років тому.

Для виконання завдань, поставлених на Паризькому кліматичному саміті, слід скоротити викиди СО2, що коштуватиме від $ 104 трлн до $ 570 трлн.

«Помилково думати, що ми приступили до вирішення проблеми клімату», – сказав Хансен, який озвучив проблему зміни клімату на Конгресі США ще у 1980 роки. «Ця помилка сталася через угоду у Парижі, де уряди багато пообіцяли, але нічого не зробили».

«Навіть за оптимістичними припущеннями, скорочення майбутніх викидів буде коштувати сотні трильйонів доларів. Це перекладати відповідальність за ситуацію на молодих людей, ситуацію, яка перебуває за межами їх контролю. Поки не ясно, чи вони зможуть вдатися до таких дій».

Цей документ, який був опублікований у журналі Earth System Dynamics, являє собою відхід від звичайного наукового процесу і був запущений у підтримку судової справи, яку ведуть група молодих людей проти уряду США.

Минулого року 21 молода людина у ​​віці від 8 до 19 років подала конституційний позов проти адміністрації Обами за нездатність уповільнити зміну клімату. Хансен і його внучка є учасниками судового позову, який був поданий у штаті Орегон. У позові йдеться, що уряд порушив права молоді на життя, свободу і власність.

Недавні дослідження ставлять під сумнів, чи буде світ йти до цільової температури, встановленої в Парижі.

Хансен, який після того, як у 2013 році покинув НАСА, став усе більш відверто говорити про питання зміни клімату. Він сказав, що він дізнався, що деякі вчені могли б блокувати оприлюднення цих даних, але «ми втрачаємо час».

Суди повинні втрутитися, щоб змусити уряди діяти, сказав Хансен. Він повторив свій заклик: ввести глобальні податки на викиди вуглецю, паливні компанії повинні платити за викиди.

«Наука чітко вимагає: ми повинні поетапно відмовитися від викидів протягом наступних кількох десятиліть», – сказав Хансен. «Цього не станеться без суттєвих дій з боку Конгресу і виконавчої влади. Якщо таких дій не відбувається, нам потрібні суди, щоб чинити тиск на владу».