Найкраще було б, якби центральна влада не лізла в місцеві бюджети, – Марцінків

Автор: Дубінець Вікторія

28 Лис, 2017 11:48

Поділитись публікацією
Найкраще було б, якби центральна влада не лізла в місцеві бюджети, – Марцінків

28 листопада в Івано-Франківську відбулося засідання «Розвиток місцевого самоврядування в контексті реформ. Особливості формування бюджету на 2018 рік».

Читайте також: У франківській поліклініці №4 оновили гінекологічний кабінет (ФОТО)

14 листопада Парламент у першому читанні прийняв проект бюджету на наступний рік. Напрацьовуються поправки.
Тому під час заходу міські, сільські та селищні голови, очільники ОТГ, представники обласної влади обговорили, які зміни чекають місцеві бюджети наступного року та що варто змінити.
Народний депутат України Юрій Соловей вважає, що реформа децентралізації – основна реформа, яка реалізовується у країні протягом 4 років. На Прикарпатті вже створені 20 об’єднаних територіальних, до кінця року утворять ще 3. Головне, щоб не зменшилося фінансування.

“Ми маємо фактично половину області об’єднану. Важливо, що люди самостійно призначають владу, а не вона призначена у Києві. Основне, що ми бачимо дуже хорошу динаміку розвитку громад, особливо тих, які були створені першими. Бачимо, як будуються дороги, ЦНАПи, відновлюється інфраструктура. Очевидним є те, що ми не можемо скорочувати обсяг фінансування об’єднаних громад, а навпаки – повинні їх збільшувати”, – каже Соловей.

Не так позитивно ставиться до реформи децентралізації міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Як інформувала “Галка”, якщо приймуть закон про те, що обласні центри мають стати центром ОТГ, до міста окрім 5 сіл, які належать до міськради, можуть приєднати ще 11.

“Найкращим подарунком від центральної влади було б не лізли кожного року в правила закону, у місцеві бюджети. Якщо у 2018 році не доотримаємо 46 мільйонів медичної субвенції, буде погано. Ми за три з половиною місяці зарплати медикам виплачуємо з місцевого бюджету. Те саме стосується освітньої субвенції.

Потрібно переглядати ті обов’язки, які повинна брати на себе влада. До цього треба підійти комплексно. Ми відчуваємо централізацію, це не децентралізація”, – сказав Марцінків.

Також він відзначив, що цю тезу підтверджує, зокрема, збільшення ролі Антимонопольного комітету, передає “Галка”.

“Якщо ми хочемо купити трактор, щоб чистити вулиці від снігу, то прийдеться їхати і погоджувати це з Антимонопольним. Є набагато важливіші речі, якими комітет має займатися”, – додав мер.

Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук розповів, що в організації налагоджені контакти з народними депутатами.

У режимі діалогу з міськими головами обговорюються можливі зміни. Основна зміна, яку варто прийняти, – це виділити більше фінансування на місця, ніж у першому читанні держбюджету.