На Долинщині згадували масову депортацію українців у 1947 році (ФОТО)

Автор: Борис Марія

21 Жов, 2017 20:35

Поділитись публікацією
На Долинщині згадували масову депортацію українців у 1947 році (ФОТО)

20 жовтня відбувся круглий стіл у народному домі «Просвіта», приурочений 70-м роковинам масової депортації населення Західної України у віддалені райони СРСР.

Читайте також: У Франківську обрали, яким буде майбутній пам’ятник Славі Стецько (ФОТО, ОНОВЛЕНО)

Своїми спогадами про сорок сьомий рік поділився зі старшокласниками почесний голова РО ВУТ «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка Степан Янковський. Його вступ охоплював події його дитинства. Будучи маленьким хлопчиком йому довелося бачити знущання тодішньої злочинної влади над борцями за незалежність України та їх родинами. Не менш хвилюючими були виступи керуючого справами районної ради Зеновія Мандрика, родину якого теж не оминули ці події. Незабутньою для підростаючого покоління залишиться розповідь-спогад очевидця масової депортації 1947 року просвітянина, мешканця селища Вигода Володимира Семківа. Він розповів про своє життя, про те, як у своїй викладацькій діяльності своїм учням прививав любов до України у час панування радянської системи, інформує Долинська РДА.

В той час також зазнала утисків та поневолення українська греко-католицька церква. Про що розповів отець Василь Витвицький. Він ще додав, що з нагоди 70-х рокових депортації населення Західної України у віддалені райони СРСР духовенство із західних областей України, зокрема і з Івано-Франківщини відправилися у Караганду, де проживає найчисельніша українська громада з часу депортації. Там проводитимуться поминальні заходи.

Боротьба за незалежність і свободу рідної держави завжди була жертовною у різні віки. Про те, життя продовжувалося, вони створювали сім’ї, працювали та відроджували народні традиції. І, навіть, у найважчі часи поневолень українського народу українці не втрачали віри у світле майбутнє рідної землі. Багато українців у різних куточках світу зберігали і продовжують по сьогодні зберігати традиції українського народу.

Слухачі подивилися підбірку відеоматеріалів про наймасовішу депортацію 1947 року та театралізований виступ юних театралів.