Мешканці Яремчанщини почали більше довіряти своєму суду, – експерти

Автор: Людмила Баран

08 Лют, 2018 14:10

Поділитись публікацією
Мешканці Яремчанщини почали більше довіряти своєму суду, – експерти

В Івано-Франківську 8 лютого презентували результати соціального дослідження діяльності Яремчанського міського суду.

Читайте також: Діалог бізнесу з освітою: у Франківській громаді готують резолюцію для покращення освітнього середовища (ФОТО)

Дослідження проводилося в рамках моніторингу діяльності судів Івано-Франківської області на предмет з’ясування системних чинників, які впливають на формування рівня довіри громадян до суду.

Над дослідженням працювали юристи, судді, представники «Центрe політичних студій», Прикарпатського університету ім. В. Стефаника та Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Ольга Максимович, директорка Навчально-наукового центру соціологічних досліджень Прикарпатського регіону, розповіла, що відвідувачів Яремчанського суду попросили оцінити за десятибальною шкалою якість роботи суду, зручність перебування у суді, рівень своєї довіри до суду тощо.

Опитування проводилося з 2015-ого року. І його результати за останні два роки показали позитивну динаміку.

«Зросла довіра, зросла оцінка зручності перебування в суді, зросла оцінка якості роботи апарату суду», – сказала Ольга Максимович.

Зокрема, рівень довіри до суду у 2018-ому склав  9,1 бала. Дослідниця пояснює вплив на довіру – особистісного фактору, спілкування відвідувачів з працівниками суду.

Проте, як зауважила Максимович, є деякі суперечності даних  – різні респонденти давали  оцінки діяльності суду, які суттєво відрізнялися між собою.

Дослідження проводилося  за згоди в.о. голови суду Андрія Іванова. Він прибув сюди у відрядження з Луганської області у серпні минулого року. Після того, як з Яремчанського суду звільнилися всі судді.

На прес-конференції розповів, що на той момент у суді накопичилося понад 900 справ, їх передали йому на розгляд. Спершу він вирішив розглянути соціально важливі справи – розлучення, аліменти, спадщина тощо – всього вісім сотень проваджень.

“Було бажання запустити маховик судової послуги”, – сказав суддя.