Ловця покемонів у російському храмі арештували на 2 місяці

Автор: Турій Роман

04 Sep, 2016 09:14

Поділитись публікацією
Ловця покемонів у російському храмі арештували на 2 місяці

Суд арештував уральського блогера Руслана Соколовського, який ловив покемонів у єкатеринбурзькому Храмі-на-Крові, на два місяці.

Про це повідомив РИА Новости адвокат Станіслав Ільченко.

За словами Ільченка, слідство просило взяти Соколовського під варту, оскільки він може продовжити випуск відео, а також чинити тиск на свідків і перешкодити провадженню у справі.

При цьому адвокат заявив, що має намір оскаржити арешт. На його думку, блогера взяли під варту, щоб чинити на нього “психологічний тиск” і виключити спілкування з журналістами.

Ільченко висловив побоювання, що щодо Соколовського можуть провести “показовий процес”.

Сам блогер не має наміру робити нові відео на релігійну тематику, додав адвокат. “Та й можливості такої немає, оскільки вся його техніка вилучена, він її видав”, – сказав він.

Разом з тим, митрополит Єкатеринбурзький Кирил вирішив заступитися за Соколовського і взяти його на поруки, написав в Facebook глава Єкатеринбурга Євген Ройзман.

Глава думського комітету у справах релігійних організацій Ярослав Нілов (ЛДПР) вважає надто жорстким і невиправданим запобіжний захід у вигляді взяття під варту блогера.

Член Громадської палати Росії Олена Суторміна також назвала двомісячний арешт надто жорстким заходом за виключно ловлю покемонів у храмі.

Як повідомлялося, Соколовський зняв на відео процес гри в Pokemon GO у храмі. Блогер пояснив свої дії протестом проти законодавства, яке забороняє це робити. У ролику звучала стилізована під церковний спів нецензурна лексика, а в кінці Соколовський іронізував над основами християнства.

При цьому він зазначив, що в церкві існує “тренажерний зал покемонів”, що означає, що він не перший з гравців, хто там побував.

В інтернеті відео набрало сотні тисяч переглядів.

Правоохоронні органи РФ порушили кримінальну справу за статтями “порушення права на свободу совісті та віросповідань”, і “розпалювання ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності”.

Заснований на технології “доповненої реальності” додаток Pokemon GO передбачає, що користувачі повинні зібрати монстрів, які знаходяться в різних місцях міста, в тому числі в школах, держустановах, парках та інших об’єктах.