Лікар Свято: у Франківську півсотні волонтерів допомагають дітям одужати з допомогою сміху (ФОТО)

Автор: Борис Марія

19 Кві, 2016 12:35

Поділитись публікацією
Лікар Свято: у Франківську півсотні волонтерів допомагають дітям одужати з допомогою сміху (ФОТО)

Сьогодні, 19 квітня, в обласній дитячій клінічній лікарні відбулася прес-конференція щодо впровадження проекту “Лікар-свято”, або “Лікар-клоун”.

Вперше у Івано-Франківську проект розпочався у лютому 2015 року в ОДКЛ. Автором ідеї є лікар Оксана Манюх, яку підтримав головний лікар дитячої лікарні Радислав Котурбаш та ректор ПНУ ім. В. Стефаника Ігор Ципенда. Його учасниками стали студенти франківських університетів. Метою лікарняної клоунади є сприяння швидкому одужанню дітей, покращення їхнього психологічного стану з допомогою сміху, ігротерапії та спілкування. Лікарі допомагають маленьким пацієнтам відволіктись від процесу лікування, долати негативні емоції, не боятися уколів та мотивують приймати ліки. Науковці довели, що гарний настрій і сміх сприяють одужанню.

Подібні заходи проводять у багатьох країнах світу (США, Італія, Франція, Білорусь тощо)  та кількох містах України (Київ, Луцьк, Рівне).

В рамках проекту також навчають волонтерів. Такі заходи проводились на база медзакладу та філософського факультету ПНУ ім. В. Стефаника. Благодійники відвідують пацієнтів щотижня, відповідно до графіку, після обіду, коли пацієнтам сумно. Ігри підбирають відповідно до віку дітей, важливий індивідувальний підхід. За рік таких візитів було 48 у 10 відділень ОДКЛ.

“У волонтерів добрі серця, бо вони допомагають чужим діткам, розділяють їхню біль. Успіх проекту можна виміряти радістю наших дітей”, – сказала Оксана Манюх та висловила їм вдячність.

Загалом у проекті залучені півсотні волонтерів. Вони власноруч виготовляють для діток обереги, зокрема, листівки та орігамі. Найбільш активних благодійників відзначили подяками та грамотами.

Також ОДКЛ підписали угоду з Прикарпатським національним університетом ім. В. Стефаника про співпрацю  щодо проекту “Лікар Свято”.

Радислав Котурбаш подякував викладачам, які організували студентів на непросту психологічну справу із хворими дітьми.

“Дякую за відданість і служіння медицині. Лікування дітей зменшилося майже на день, адже психологічне розвантаження сприяє одужанню дитини. Діти очікують більше приходу волонтера, ніж лікаря та медсестри”, – сказав він.

Ігор Ципенда сказав, що це річниця проекту – це спільне свято.

“Це створює комфортно перебувати у лікарні, у важкий період життя. Ви стаєте енергетично позитивними людьми, це вам повернеться. Досвід волонтерства буде вам на користь, таким чином можна згуртувати народ. Цим шляхом ми повинні йти”, – сказав він і підкреслив важливість проекту.

Директор департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації Мирон Матейко також подякував ініціаторам та реалізаторам проекту й побажав продовжувати у тому ж дусі – це полегшує працю лікарям та покращує імунну систему діток.

“Волонтерство – це не ситуативна дія, а філософія життя. Це вартує щирого захоплення та поваги. Ми самі творимо суспільство, тому маємо бути свідомі. Треба піднімати і вирішувати проблеми”, – прокоментував благодійник Михайло Видрак .