Книгу про війну Росії проти України презентували у Франківську

Автор: Борис Марія

27 Тра, 2016 17:32

Поділитись публікацією
Книгу про війну Росії проти України презентували у Франківську

26 травня в Прикарпатському університеті  на базі Інституту історії, політології і міжнародних відносин відбулася презентація науково-популярного видання провідних науковців Інституту української археографії та джерелознавства імені М.С.Грушевського НАН України Віктора Брехуненка, Володимира Ковальчука, Михайла Ковальчука, Вячеслава Корнієнка “”Братня” навала. Війни Росії проти України ХІІ-ХХІ ст.”.

Учасниками заходу були директор Інституту історії, політології і міжнародних відносин Микола Кугутяк, заступник директора Інституту Михайло Сигидин, один із авторів видання – Віктор Брехуненко, професорсько-викладацький склад та студенти Інституту, інформують на сайті ПНУ.

Зі вступним словом виступив професор Микола Кугутяк, який підкреслив унікальність видання і відзначив копітку працю колективу авторів. У свою чергу Віктор Брехуненко провів презентацію книги. Він розповів, що в ній у науково-популярному форматі розглядаються численні російсько-українські війни включно з Вітчизняною війною українців за незалежність, яка розпочалася зі вторгнення російських окупантів в Україну в лютому 2014 року. Також на сторінках видання простежено, що коріння цих війн сягають XII ст. і саме війни як втілення постійних агресивних планів Московії/Росії заволодіти українськими землями визначили головну вісь російсько-українських стосунків. В книзі описано мотиви,визрівання та хронологію війн, перебіг військових дій, наслідки війн та їхній вплив на українську перспективу.

Науково-популярне видання складається з 7-ми розділів. Зокрема, такі як: “Експансія Московії на українські землі у XV -першій половині XVII ст. війни за “київську спадщину”, “Відвойовування Чернігово-Сіверщини”, “Війна з більшовицькою Росією за незалежність 1917-1921 рр.”, “Російсько-українські війни в часи Ранньомодерної Української держави – Гетьманщини (середина XVII-XVIII ст.).