Іскри, спалахи, вибухи: наукове містечко “Нова енергія” ефектно відсвяткувало другу річницю (ФОТО)

Автор: Турій Роман

21 Вер, 2018 11:16

Поділитись публікацією
Іскри, спалахи, вибухи: наукове містечко “Нова енергія” ефектно відсвяткувало другу річницю (ФОТО)

У п’ятницю, 21 вересня, наукове містечко “Нова енергія” святкує другу річницю.

Читайте також: Корупція не дає розвиватися державі, - радник Міністра МВС Володимир Мартиненко у Франківську

З цієї нагоди науковці влаштували ефектне шоу вогню “ALLхімія”. Науковий перформанс зібрав десятки студентів, викладачів національного технічного університету нафти і газу, і просто людей, котрі цікавляться наукою.

Відвідувачі мали можливість побачити, як вибухає чистий водень, доторкнутися до вогню, який не обпікає, і побачити рідке залізо, температура якого – плюс 25 тисяч градусів за Цельсієм.

Крім цього у “Новій енергії” продемонстрували, як вибухає пальне у двигунах внутрішнього згорання і пробудили справжній вулкан. Майже в усіх експериментах брали участьвід відувачі.

Також у науковому містечку, за сприяння Прикарпаттяобленерго, розширили експозицію – відкрили енергетичне колесо. Принцип роботи доволі простий – всередину повинна зайти людина і почати бігати. Як наслідок, колесо починає крутитися і виробляється електроенергія, інформує “Галка”.

“За цей час наше містечко відвідали 20 тисяч людей і ми показали сотні цікавих шоу й експериментів” – каже професор, доктор технічних наук, Максим Карпаш.

Заступник голови правління АТ “Прикарпаттяобленерго” Микола Чернявський відзначив високий рівень викладання в університеті нафти і газу.

“Мені приємно бути нині серед гостей. Фахівці Прикарпаттяобленерго – випускники ІФНТУНГ і своїми вміннями показують, що університет дає дійсно вартісні знання”, – каже Чернявський.

Довідково. Наукове містечко “Нова енергія” – це сучасна платформа для отримання знань і повноцінний розважальний науково-тренінговий комплекс для дітей, молоді та дорослих. Науковці містечка мають на меті у доступній формі навчити людей бережливого ставлення до енергоресурсів і сформувати енергоефективне мислення.