Графічний роман про війну “Перехрестя” презентували у Франківську (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

25 Oct, 2017 17:18

Поділитись публікацією
Графічний роман про війну “Перехрестя” презентували у Франківську (ФОТО)

У бібліотеці медуніверситету 25 жовтня відбулася презентація графічного роману у новелах «Перехрестя: Дев’ять історій про війну та насильство».

Читайте також: У Франківську привітали переможців Дефлімпійських ігор та чемпіонатів Європи з таеквондо і пауерліфтингу (ФОТО)

Це  перше в Україні подібне видання, присвячене непростим історіям жителів Криму, Донбасу та інших людей, залучених у конфлікт по обидва боки лінії розмежування.

Графічний роман у новелах підготований активістами із восьми громадських організацій, у тому числі з ГО “Молода Просвіта Прикарпаття”, та двома художниками.

Євгенія Бардяк, представниця “Молодої Просвіти”, розповіла, що, долучившись до цього проекту, хотіла більше розказати про медиків, які працюють на Донбасі. Її організація писала одну з дев’яти новел, вміщених у книзі.

“Хоча ми взяли історію тільки однієї людини і відобразили її у художній формі, але насправді це голоси тисяч медиків, які рятують життя на передовій, та допомагають встановити мир”, – сказала Бардяк.

Прототипом головного героя цієї новели став Віктор Костюк, доцент Івано-Франківського медичного університету. Він розказав, що був у Луганській області, працював у медичній роті, яку відсилали для підтримки медиків, які працювали на передовій.

“У мене особлива спеціальність, я лікар-патологоанатом, більшість часу працював з мікроскопом. В екстремальних умовах знання, здобуті в інституті, вийшли наверх і рятували у багатьох ситуаціях”, – сказав Костюк.

Він зауважив, що хотів би повернутися в місця, де він був після війни, подивитися, як живуть тамтешні мешканці та зустрітися з побратимами.

Ярослав Семкович – педіатр, дитячий анестезіолог, але після мобілізації був змушений працювати у нових умовах. Медик розповів, що велику роль у порятунку пацієнтів на війні відігравала згуртованість, підтримка колег та допомога волонтерів, які постачали медикаменти.

“Все, що для нас є новим, воно мобілізує наші ресурси. Мені вперше довелося зіткнутися з такими травмами та працювати з дорослими”, – сказав Семкович.

Мишко Адамчак, доброволець-госпітальєр, розповів, що консультував авторів книжки. Він вважає, що у ній можна побачити доволі блиьке відображення подій.

“В наш час суспільство не повине бути відмежоване від подій у державі. Те що відбувається на Сході впливає на наше суспільство, і відмежовуватися від цього не треба”, – сказав Адамчак.

Кількість примірників графічного роману обмежена. Охочі можуть отримати їх у “Молодій Просвіті”. Книгу також презентують в інших районах області.