Галич має всі можливості для того, щоб стати духовно-культурним центром не тільки України, а й Європи – Ігор Пасічняк

Автор: Дубінець Вікторія

27 Жов, 2016 20:50

Поділитись публікацією
Галич має всі можливості для того, щоб стати духовно-культурним центром не тільки України, а й Європи – Ігор Пасічняк
Сьогодні, 27 жовтня, відбулася Міжнародна наукова конференція “Галич і Галицька земля: досвід і проблеми збереження історико-архітектурної спадщини середньовічних міст в Україні та Європі”.

Читайте також: Прикарпатців нагородили обласною премією імені Патріарха Романюка та Митрополита Шептицького (ФОТО)

Захід організували у Національному заповіднику “Давній Галич” з ініціативи голови обласної державної адміністрації Олега Гончарука, інформує  прес-служба Івано-Франківської ОДА.
Учасниками заходу стали заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк,  нардеп Михайло Довбенко, начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак, керівники району та міста, науковці з Галича, Івано-Франківська, Чернівців, Львова, Києва, Кракова (Польща), Санкт-Петербурга (Росія) і духовенство.

Під час конференції присутні наголосили на актуальності дослідження та необхідності подальшого поглиблення наукового розгляду існування і ролі міста Галича у контексті української та європейської історії з метою вивчення й збереження історико-культурного надбання галицької громади.

“Галич має всі можливості для того, щоб стати духовно-культурним центром не тільки України, а й Європи загалом, – зазначив Ігор Пасічняк. – Потрібно активно генерувати ідеї, котрі сприятимуть досягненню поставленої нами мети”.

Під час конференції доктор історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії Прикарпатського національного університет імені Стефаника Мирослав Волощук презентував серію нових видань “Галич”.

Також у рамках наукової конференції відбувся “круглий стіл” на тему: “Концепція створення, розвитку та функціонування духовно-культурного центру в селі Крилос та місті Галичі з нагоди 650-річчя отримання Галичем Магдебурського права (2017 рік) та 1120 річниці від першої письмової згадки про Галич (2018 рік)”.

Зокрема, йшла мова про спорудження сучасного музею історії Галича, а також  перепоховання останків князя Осмомисла на Галицькій землі.