Франківцям розповіли про причини зниження імунітету

Автор: Борис Марія

06 Nov, 2017 16:00

Поділитись публікацією
Франківцям розповіли про причини зниження імунітету

Імунітет  – це спосіб захисту організму від живих тіл і речовин,які несуть на собі ознаки чужорідної генетичної інформації. 

Імунна система людини здатна не тільки розпізнати всі чужорідні для неї тіла (бактерії, гриби, віруси, найпростіші), але й нейтралізувати та знищити їх. Хоча імунна система виконує в людському організмі колосально складну та важливу роботу, працює вона доволі непомітно для нас.  До її складу входять такі ограни як кістковий мозок, тимус ,або вилочкова залоза (про існування якої більшість людей не здогадується все життя ), селезінка і величезна кількість лімфатичних вузлів.  Також на озброєнні нашого імунітету є безліч клітин, таких як  лейкоцити, лімфоцити, фагоцити (макрофаги, еозинофіли, нейтрофіли, базофіли). Кожна з них запрограмована так,що здатна розпізнавати і знищувати конкретний вид збудника . Наприклад лейкоцити відповідають за захист організму тільки від бактерій, лімфоцити – вірусів, еозинофіли –   багатьох видів паразитів , зокрема гельмінтів,а також мають здатність поглинати та розщеплювати медіатори алергічних реакцій.

Імунітет буває вроджений  – який дитина отримує від матері, та набутий  – той, який виникає після контакту з конкретним чужорідним тілом (природний) і той, котрий людина отримує завдяки вакцинації (штучний).

Здорова імунна система захищає людину не тільки від інфекційних хвороб, але й від розвитку пухлин.

Нажаль, доволі почастішали  випадки «збоїв» в роботі імунної системи. Причиною цього є надзвичайне навантаження її чужорідною інформацією: мікроорганізмами, алергенами, токсинами, які, з розвитком цивілізації, атакують сучасну людину щораз інтенсивніше. Так, зокрема, доволі почастішали випадки аутоімунних  захворювань (коли імунітет починає сприймати власні тканини, як чужорідні, і пошкоджувати їх) таких як ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак, аутоімунний тиреоїдит та ін.. Однією з навідоміших хвороб імунної системи сучасності є СНІД – стан глибокого імунодефіциту, при якому нешкідлива в звичайних умовах мікрофлора організму, може стати причиною загибелі людини.

Причинами зниження імунітету можуть стати критичні гормональні періоди, крововтрати, виснаження, отруєння, стресові ситуації, тривале недосипання, низька фізична активність, нерегулярне і одноманітне харчування, зловживання лікарськими препаратами, алкоголем та ін.

Для того, щоб допомогти імунній системі працювати без перебоїв необхідно: вживати продукти, збагачені вітамінами, мінералами , молочно-кислими бактеріями, вести активний спосіб життя, знизити вживання цукру, рафінованих продуктів, не виснажуватися понад міру , натомість пам’ятати про відпочинок і здоровий сон.

Важливо розуміти, що не варто самостійно, не проконсультувавшись з лікарем, вживати різноманітні імуностимулятори, щоб не призвести до зворотної проблеми – гіперактивності імунної системи, що, в свою чергу, може викликати розвиток аутоімунних захворювань, про які згадувалось вище.

Бережіть себе та своє здоров’я!

Статтю підготувала лікар-терапевт

«Лікувально-діагностичного центру святого Луки»

Куців Марія Володимирівна

Ліцензія АЕ № 459538 від 03.07.2014р.

Лікувально-діагностичного центру святого Луки

м. Івано-Франківськ, вул.. Гарбарська 22,

Інформаційна лінія: (0342) 72-47-31, (098) 417-88-31, (050) 940-07-81 http://medcentr.if.ua