Франківці та поляки на горі Піп Іван говорили про відновлення обсерваторії (ФОТО)

Автор: Дубінець Вікторія

23 Чер, 2017 20:40

Поділитись публікацією
Франківці та поляки на горі Піп Іван говорили про відновлення обсерваторії (ФОТО)

Днями відбулося сходження на Піп Іван делегації українських і польських експертів, представників місцевої влади, науковців, дипломатів та урядовців Республіки Польща на чолі з Віце-прем’єром і міністром культури і національної спадщини Польщі Пьотром Глінським.

Він особисто ознайомився з ходом робіт по відновленню астрономічно-метерологічної обсерваторії, які реалізовує Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника і Варшавський університет за підтримки Міністерства культури і національної спадщини. Крім того, вперше з рятувального поста, який працює у стінах об’єкту, міністр зробив телефонний дзвінок у Варшаву.

У найвищому високогірному науковому об’єкті України делегацію зустріли співробітники ДСНС Івано-Франківської області, зокрема, начальник обласного управління ДСНС Володимир Чернецький ознайомив гостей із роботою рятувального поста.

У свою чергу ініціатори та головні натхненники проекту ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда та директор Студій Східної Європи Варшавського університету Ян Маліцький ознайомили польських партнерів із ходом відновлювальних робіт. Учасники позитивно оцінили стан виконаних робіт та ознайомились із планом реалізації наступних етапів відбудови Обсерваторії. В урочистій обстановці Ігорем Цепендою та Яном Маліцьким було підписано «Лист про наміри», у якому сторони  заявили,  що  в  2017  році  продовжать  будівельно-відновлювальні  роботи, які фінансуватимуться в рамках Програми Міністерства Культури і Національної Спадщини Республіки Польща «Захист культурної спадщини за кордоном», в рамках Програми «Польського Співробітництва з Розвитку» Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща – «Малий Грант» Посольства Республіки Польща в Києві.

Ще один документ Pro Memoria підписали всі члени делегації. Також пан Глінський зробив перший запис у Книзі почесних гостей обсерваторії, яка відтепер є у Білому Слоні.

Щодо ролі Міністерства культури та національної спадщини у справі відбудови Білого слона, то польський Віце-прем’єр зазначив, що відомство допомагає й надалі збирається допомагати у рамках своїх грантових можливостей, повідомляє прес-служба Прикарпатського національного університету.