Франківські забудовники, чиновники та активісти міркують, як на них вплинуть нові норми містобудівного законодавства

Автор: Людмила Баран

21 Лют, 2017 16:48

Поділитись публікацією
Франківські забудовники, чиновники та активісти міркують, як на них вплинуть нові норми містобудівного законодавства

В Івано-Франківську 21 лютого організували круглий стіл “Децентралізація в сфері контролю за містобудівною діяльністю”. Депутати, чиновники, забудовники, архітектори і громадські активісти зібралися, щоб обговорити, які ризики чи переваги несуть законодавчі зміни  у 2017-ому році.   

Читайте також: «Гуцульські ґазди»: новий сільгоспкооператив запрацював на Прикарпатті (ФОТО)

Сергій Адамович, очільник ГО “Поступовий гурт франківців”, сказав, що 17 січня прийнято закон про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо регулювання містобудівної діяльності, який діятиме у липні. Мета круглого столу – з’ясувати, як це вплине на забудовників, діяльність контролюючих органів та вплив громадськості  на будівельні процеси у місті.  Зокрема, йдеться про збільшення повноважень місцевих архбудінспекцій.

Сергій Федорців, депутат обласної ради, вважає, що нове законодавство говорить про кроки назад для бізнесу, збільшення корупційних ризиків.

Кирило Іванюк, заступних начальника обласного управління Держархбудінспекції, розповів, що новий закон унеможливлює самовільні діяння забудовників. Зокрема, буде всього три класи  наслідків, замість п’яти категорій складності. І посилюється відповідальності за роботу – на об’єкти середньої  також потрібна буде пройти державну комплексну експертизу й отримати дозвіл на початок робіт.

“Це унеможливує різноманітні афери й ігнорування нашої організації”, – сказав Іванюк.

Він додав, що для малого бізнесу й індивідуального будівництва умови будуть спрощені. Потрібно буде просто повідомити архбудінспекцію про початок будівельних робіт.

Представниця будівельної компанії “Полярис” Оксана Ціхоцька заявила, що зміни до законодавства ускладнить їхню роботу.

“Коли архбудконтроль мав би бути органом, який допомагає забудовникам, він створює штучні перепони і схиляє до корупції”, – сказала Ціхоцька.