Франківські активісти розповіли, які політичні партії є “хорошими” та “поганими”

Автор: Борис Марія

30 Тра, 2016 14:21

Поділитись публікацією
Франківські активісти розповіли, які політичні партії є “хорошими” та “поганими”
Сьогодні, 30 травня, у місті Івано-Франківську в приміщенні готелю «Станіславів» відбулася  публічна дискусія на тему: «Парламентські партії в Україні: стандарти роботи на всеукраїнському та регіональному рівнях».

Читайте також: Двоє прикарпатських нардепів увійшли у ТОП-10 мажоритарників Верховної ради

Під час заходу учасники обговорили стандарти належної роботи та практичні проблеми діяльності парламентських партій на регіональному рівні.

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала інформацію щодо структурних осередків шести парламентських партій,а саме БПП, Народного Фронту, Опоблоку, Об’єднання “Самопоміч”, Радикальної партії Олега Ляшка, ВО “Батьківщина”.

Так, загалом в Україні найбільш розгалужену мережу партійних осередків має ВО “Батьківщина” – всього 16862 утворень. Найбільше осередків в Одеській та Львівських областях, найменше – в Чернівецькій.

На другому місці “Блок Петра Порошенка”  – це 1786 утворень. Найбільше осередків у Вінницькій та Київській областях, найменше – у Криму, Чернівецькій, Тернопільській та Луганських областях.

В Опоблоку нараховується 843 осередків, найбільше сконцентровано у Одеській області, немає жодного – у Тернопільській області, та зовсім мало у Харківській, Львівській областях й на Прикарпатті. Радикальна партія налічує 738 осередків ,а Народний Фронт – 633. Найменшу кількість утворень має Об’єднання “Самопоміч” – 196.

“Часто мережа партій є формальною, громадські приймальні не працюють”, – зауважив представник Опори Іван Маруняк.

Він зауважив, що українці зневірилися у ефективності політпартій та часто голосують за бренди, не вникають у програму політсили. У цьому є велика проблема. Також активіст розповів, які партії є “хорошими” та “поганими”.

“Добре, коли партія створюється з ініціативи громадян, а не коли її створюють зверху. Позитивно, коли партія має чітку ідеологію, негативно – коли її немає і партія часто змінює свою позицію. Добре, коли виборці мають вільний доступ до інформації щодо того, хто скільки партії дасть грошей. Особисто я не знаю з яких джерел отримати повну інформацію щодо цього”, – додав він.

На думку Маруняка, позитивом є те, коли лідер партії сповідує ідеологію та принципи партії. Правильно, коли партії захищають та реалізовують інтереси своїх виборців.

“Часто політичні партії не працюють у міжвиборчий період. Має бути партійна дисципліна”, – зауважив один із присутніх на заході та порекомендував місцевим партіям більше працювати з людьми.

Франківський активіст вважає, що більшість партій в Україні є популістичними та не виконують свою пряму функцію – забезпечення інтересів громади.

Активіст Віталій Світлик зазначив, що парламентські партії не мають  історії.

“Щоразу перед виборами вони розкручують свої бренди. Нам докорінно треба змінювати партійну структуру. Людям треба донести, що партії – це не організації, які названі чиїмось іменем, а вони повинні мати свою ідеологію, свої цінності”, – сказав він.

Також громадянська мережа ОПОРА презентувала всеукраїнську карту контактів приймалень парламентських партій та 198 депутатів, обраних за мажоритарними округами.

Теги: