Експерти дослідили дотримання прав франківців під час надання послуг у сфері будівництва

Автор: Людмила Баран

26 Вер, 2016 11:56

Поділитись публікацією
Експерти дослідили дотримання прав франківців під час надання послуг у сфері будівництва

У мерії 26 вересня відбулася презентація дослідження щодо дотримання принципів верховенства права в надані послуг, пов’язаних з питаннями будівництва та архітектури в Івано-Франківську.

Читайте також: В УГКЦ підтвердили, що не будуватимуть у сквері біля озера, а хочуть поруч: активісти не схвалили (ФОТО)

Дослідження провели у рамках шведсько-українського проекту «Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні», запровадженим Академією Фольке Бернадотта у 12-ти містах України.

Влітку представники соціологічної служби Центру Разумкова проводили опитування франківців, які користуються адміністративними послугами у сфері будівництва та архітектури, а також працівників міськвиконкому та Центру надання адміністративних послуг.

У рамках дослідження виявили проблеми, які найбільше турбують франківців: розбиті дороги та тротуари, нестача дитячих садочків, нестача парковок, необхідність упорядкування дворів.

Користувачі адміністративних послуг назвали такі проблеми, як недосконалість законодавства, що робить неможливим чи занадто складним отримання певної послуги. Наприклад, відсутність нормативних актів, які регулюють питання добудов до багатоповерхівок. Або суперечності законодавчої бази, що змушує свідомо порушувати норми.

Також – занадто тривала та складна процедура збору документів та отримання послуги. Частина споживачів одразу шукають допомоги знайомих, замість того, щоб отримувати послуги офіційним щляхом.

Рікард Саннерхольм, представник Академії Фольке Бернадотта, сказав, що за оцінкою мешканців можна визначити рівень розвитку життя громади. В будь-яких напрямках діяльності міста мають бути дотримані принципи доступності, підзвітності,  права бути почутим та права на оскарження, прозорості.

«Самооцінка – це лише перший крок роботи. За його результатими буде розроблено стратегію розвитку, яку буде втілено в життя. Друга частина є найбільш важкою, важко перейти від законодавчої бази до її втілення», – зауважив Саннерхольм.

За його словами, результати опитування показують, що респонденти вказували, що є необхідним впровадження більшої можливості апелювати до влади та бути почутим.

«Міська влада і мешканці є у ситуації, коли закони не забезпечують їхніх потреб і не покращують їхнього життя. Ця дилема – перебування між молотом і ковадлом – виявила питання, які мають вирішувати політики національного, а не місцевого рівня. Інше питання полягає в тому, що саме ви можете зробити, щоб покращити цю ситуацію », – вважає Саннерхольм.

Міський голова Руслан Марцінків сказав, що для місцевої влади був важливий погляд з боку на ті послуги, які надаються у місті, та рекомендації щодо того, як виправити недоліки.

«Оцінка не найгірша для нашого міста. Це тверда четвірка. Є до чого прагнути. Слід прийняти генеральний план та ще більш публічною зробити видачу дозволів. Містобудівні умови та обмеження плануємо видавати з погодження міського виконавчого комітету, щоб громада була краще ознайомлена з ними», – зазначив Марцінків.

рез опит