ДТЕК Бурштинська ТЕС інвестувала в екологічні проекти 292 млн грн з 2012 року

Автор: Турій Роман

23 Jun, 2017 15:30

Поділитись публікацією
ДТЕК Бурштинська ТЕС інвестувала в екологічні проекти 292 млн грн з 2012 року

Електростанція скерувала 292 млн грн в проекти, які спрямовані на поліпшення екологічної ситуації на Івано-Франківщині.

Читайте також: В облраді вивчають вплив на екологію Галицького району Бурштинської ТЕС

Зокрема це стосується охорони атмосферного повітря, захисту водних та земельних ресурсів, питання поводження з відходами виробництва. 80 млн грн із загального обсягу інвестовано в проекти 2017 р.

Про це повідомила керівниця департаменту з екологічної безпеки ДТЕК Енерго Ірина Вербіцька під час засідання комісії Івано-Франківської обласної ради з питань екології та раціонального природокористування.

«ДТЕК Бурштинська ТЕС здійснює все більше проектів, спрямованих на поліпшення екологічної ситуації в районі її розміщення та регіоні в цілому. Ми усвідомлюємо свою відповідальність за безпеку нашого виробництва, тому ДТЕК інвестує значні кошти у зменшення рівня викидів в атмосферу, мінімізацію негативного впливу на середовище. Ми не тільки впроваджуємо нові підходи, які відповідають найбільш суворим міжнародним стандартам, а й створюємо ефективну систему моніторингу впливу на навколишнє середовище, залучаємо персонал в природоохоронну діяльність, розвиваємо екологічну культуру», – говорить керівник департаменту з екологічної безпеки ДТЕК Енерго Ірина Вербіцька.

З метою охорони атмосферного повітря після встановлення нових електрофільтрів на блоці №7 (Alstom, Франція) та блоці №5 (RAFAKO-SA, Польща) – викиди твердих частинок в атмосферне повітря зменшились до 23-37 мг/м3, що відповідає українським та європейським стандартам. Тобто, концентрація твердих частинок у відхідних газах ТЕС на кожному енергоблоці зменшилася в 22-24 рази. В цьому році ДТЕК інвестує 71 млн грн на заміну електрофільтрів блоку №10, який знаходиться в реконструкції (відбудеться зменшення залишкової запиленості в 7 разів).

Для захисту водних ресурсів у 2013 році розроблена і вже реалізовується Програма заходів по зменшенню впливу на водні об’єкти до 2030 р. У 2016 році виконано аналіз та проведена оцінка стану промливневой каналізації та очисних споруд, рибозахисних пристроїв ДТЕК Бурштинська ТЕС з розробкою відповідних заходів та їх включенням в Стратегічну програму до 2030 року.

У вирішенні питань поводження з відходами виробництва та захисту земельних ресурсів реалізовано проекти по збільшенню утилізації золошлакових матеріалів: на блоках №№ 5 та 7 встановлено системи сухого золовідбору, що дало можливість додаткового відбору сухої золи від енергоблоків до 120 тис. тонн на рік. З 2013 року впроваджується великий проект – нарощування 9 і 10 ярусів золовідвалу №3. За рахунок спорудження 9–го ярусу золовідвалу створено вільну ємність для складування золошлакових відходів в об’ємі 2,16 млн м3, що дозволить забезпечити експлуатацію золовідвалу на 3,8 роки без виділення додаткових ділянок землі. При будівництві дамби 9 ярусу золовідвалу утилізовано 590 тис. т золошлаків.

ДТЕК Бурштинська ТЕС виконує свої поточні зобов’язання по сплаті екологічного податку – починаючи з 2012 року, з часу приватизації, сума екологічних податків сягнула 1,16 млрд грн. До бюджетів Івано-Франківської області та Галицького району надходить до 80% цієї суми щорічно, згідно чинного українського законодавства.

Теги: