“Дії керівництва коледжу можна оцінити на відмінно”, – головний рятувальник області про обвал в Коломиї

Автор: Турій Роман

16 Тра, 2017 10:05

Поділитись публікацією
“Дії керівництва коледжу можна оцінити на відмінно”, – головний рятувальник області про обвал в Коломиї

Як інформувала “Галка” раніше, 15 травня у Коломиї обвалилася частина фасадної стіни та перекриття будівлі навчального корпусу Коломийського економіко-правового коледжу Київського національного торговельно-економічного університету (ВІДЕО).

Читайте також: У ДСНС розповіли подробиці вибуху в Карпатах і рятувальної операції травмованих туристів (ФОТО)

Там сталося руйнування міжповерхового перекриття будівлі з 1-го по 4-й поверхи орієнтовним розміром 12 на 12 м, а також обвал фасадної частини будівлі на площі орієнтовно 80 м кв. На першому поверсі будівлі розміщувались приміщення їдальні, 2-му – кабінет директора та навчальна аудиторія, 3-му – 2 навчальні аудиторії, 4-му – актовий зал.

Під час прес-конференції вранці 16 травня начальник обласного управління ДСНС Володимир Чернецький розповів, як рятувальники працювали на місці інциденту.
Він зазначив, що на місці події рятувальники в першу чергу перевірили, чи немає травмованих. Далі провели детальну розвідку приміщень, чи немає загрози вибухів чи подальшого руйнування.
Через цю пригоду рятувальники мобілізували усіх працівників області, на місце події відправили необхідну інженерну техніку та фахівців.
Чернецький відзначив відповідні і вчасні дії керівництва навчального закладу.

“Всі ті навчання з цивільного захисту щодо тренування дітей у навчальних закладах, це дало свій результат. Коли директор сам побачив, що в нього в кабінеті почали ламатися підлога і стіни, негайно дав сигнал “тривога”. Це дало результат, що ні одна особа не постраждала. Дії керівництва коледжу можна оцінити на відмінно….Уявіть, як проводився урок, так проводився сигнал про евакуацію, всі встали і оперативно вийшли — телефони, ноутбуки, портфелі, все залишилося в класах. Пізніше ми разом з вчителями це винесли власникам”, – сказав рятувальник, інформує “Галка”.

Чернецький зазначив, що про причину обвалу наразі говорити наразі зарано. Однак версію теракту чи вибуху газу відкинули зразу. Працює спеціальна комісія. Натомість аварію могла викликати нестійкість, зношення чи ослаблення конструкцій будівлі. Це може бути фундамент, стіни чи стеля.
Загалом, до ліквідації наслідків завалу було залучено 28 одиниць техніки та 248 осіб, з них від управління ДСНС в області – 15 одиниць техніки та 224 чоловік. Станом на 6:30 розбір завалів завершений.
Використання решти будівлі для навчання надалі неможливе, додав рятувальник.
До слова, даний дім зданий у експлуатацію у 1964 році.